پتک و چکش – خدمات تخریب بتن، کرگیری بتن، برش بتن، کاشت میلگرد و اجاره هیلتی و ابزار

اجاره هیلتی

جهت انجام عملیات ساختمانی و عمرانی، نیاز به ابزارآلات کاربردی و متفاوت اجتناب ناپذیر است زیرا می‌توان با صرف زمان و نیروی کار کمتر به پیشبرد پروژه کمک نمود، یکی از این ابزارآلات پراهمیت چکش تخریب است. هیلتی یا همان چکش تخریب Demolition Hammer یکی از بهترین ابزار های برقی به حساب می آید که با آن میتوان سطوح مختلف بتنی را تخریب نمود.

تلفن‌های مشاوره

هیلتی یا چکش تخریب

در ابتدا بهتر است بیان شود که هیلتی در واقع نام کمپانی بزرگی است که برای اولین بار چکش تخریب را تولید کرد. شرکت هیلتی اولین و معتبرترین سازنده چکش های تخریب قدرتمند در دنیا می باشد. در میان مردم استفاده از واژه هیلتی برای تمام پیکور یا چکش های تخریب مرسوم است و بیشتر چکش برقی را به عنوان هیلتی می شناسند.

کاربردهای هیلتی

یکی از پر اهمیت ترین کاربردهای چکش تخریب یا همان هیلتی، تخریب یا سوراخ نمودن دیوارهای بتنی است. هرچه تخریب سنگین تر باشد و دیوارها از استحکام بالاتری برخوردار باشند چکش‌هایی را مورد استفاده قرار می دهند که دارای وزن و قدرت بالاتری هستند.


دستگاه هیلتی برقی دارای یک موتور الکتریکی بوده و در سایزهای متنوع از ۶ تا ۳۲ کیلوگرم ارائه می گردد. با نیروی برق کار می‌کند و با مته سرسختی که دارد، قادر است در سازه‌های بتنی ترک ایجاد کند و در نهایت آن‌ها را از هم بشکافد. بنابراین برای تخریب دیوار آجری، دیوار بتنی، ستون های بتنی، تخریب کف سازی سنگ و سرامیک واحدهای آپارتمانی و تخریب سقف جهت اجرای بازشو می توان از چکش برقی هیلتی استفاده نمود.

اجاره هیلتی

قیمت دستگاه و هزینه تعمیر و نگهداری بالای این محصول سبب شده تا بسیاری از کارفرماها و پیمانکاران ساختمانی به فکر اجاره هیلتی باشند. در شرایط اقتصادی کنونی قیمت دستگاه‌ها ثابت نیستند و روز به روز دچار تغییر و تحولات می‌شوند. در این شرایط بهترین راهکار کرایه هیلتی برای هر پروژه‌ای است که در آن به این دستگاه نیاز دارید.

چکش های تخریب هیلتی به دو دسته کلی چکش تخریب نیمه سبک و چکش تخریب نیمه سنگین تقسیم بندی میشوند.

وزن چکش برقی ارتباط مستقیمی با کاربری آن دارد، بنابراین هرچه چکش برقی سنگین تر باشد از آن برای تخریب بتن های حجیم تر با مقاومت بالاتر استفاده می کنند.

تلفن‌های مشاوره

اجاره هیلتی ۷ کیلویی

چکش تخریب ۷ کیلویی هیلتی، مناسب جهت تخریب های سبک و ظریف است. این چکش برقی در رده چکش های برقی کوچک قرار میگیرد و قابل استفاده برای تخریب کاشی، سرامیک، دیوار و تخریب یا مضرس کردن گچ و خاک یا ملات دیوار، کندن چاه و کلیه کارهای سبک می باشد.

اجاره هیلتی ۱۱ کیلویی

چکش برقی ۱۱ کیلویی نسبت به چکش برقی ۱۶ کیلویی ضعیف تر میباشد ولی به علت سبکتر بودن قابلیت و کارایی بیشتری دارد. چکش برقی ۱۱ کیلوگرم برقی مناسب برای تخریب دیوار های آجری، بلوکی، سفالی و بلوک هبلکس، تخریب سنگ نما، شیار زنی روی دیوار جهت عبور لوله و تاسیسات، حفر چاه خاکی و تخریب بتن های غیر مسلح و سبک می باشد.

اجاره هیلتی ۱۶ کیلویی

این چکش برقی مناسب برای انواع تخریب نیمه سنگین و سنگین از قبیل تخریب دیوار آجری، دیوار بتنی، تخریب کفسازی سنگ و سرامیک واحدهای آپارتمانی، تخریب انواع سقف جهت بازشو و داکت و به طور کلی می توان گفت تقریبا مناسب برای همه نوع تخریب بجز تخریب های خیلی سبک و ظریف می باشد.

اجاره هیلتی ۳۰ کیلویی

این مدل که سنگین‌ترین نوع چکش هیلتی محسوب می‌شود، قدرت بسیار زیادی دارد و قادر است فندانسیون‌ها، آسفالت، عرشه‌های فلزی، سقف‌های دال بتنی و انواع کف‌سازی‌ها را تخریب کند. تنها نکته‌ای که در مورد این چکش باید بدانید این است که نمی‌توان از آن در ارتفاع استفاده کرد.

سوالات متداول

آیا هیلتی همان چکش برقی است؟

بله، هیلتی یا چکش برقی، ابزار قدرتمندی است که در کارهای ساختمانی برای تخریب انواع بتن، آجر، کاشی و موزاییک از آن استفاده می‌گردد. در ایران چکش برقی را با نام هیلتی می‌شناسند و حتی گاهی اسم ابزارآلاتِ تخریبِ بتن برندهای دیگر نیز به اشتباه هیلتی نامیده می شود.

آیا میتوان سنگ را با هیلتی تخریب نمود؟

سنگ ساختمانی را میتوان با هیلتی تخریب نمود ولی سنگ های رودخانه‌ای بدیل نداشتن رگه قابل تخریب با هیلتی و کمپرسور بادی نمی‌باشند، جهت تخریب قلوه سنگ‌های رودخانه‌ای باید از پیکورهای ۲تنی یا از روش های انفجار و کتراک استفاده نمود.

آیا تخریب سنگ و بتن با اسید امکان پذیر است؟

خیر، هیچ اسیدی امکان تخریب بتن و سنگ را ندارند. بعضی از اسید های قوی می توانند سطح بتن را حداکثر به ضخامت یک سانتی متر حل کنند.

جهت تخریب بتن کف کدام هیلتی را باید اجاره نمود؟

جهت تخریب بتن کف نمیتوان از هیلتی ۷ یا ۱۱ کیلویی استفاده نمود زیرا این دستگاه‌ها صرفاً مناسب تخریب دیوارهای آجری، بلوکی، گچی و تخریب کاشی یا سرامیک است. جهت تخریب بتن کف با توجه به ضخامت و عیار بتن بهتر است از هیلتی ۱۶ یا ۳۰ کیلویی استفاده نمایید.

۲ دیدگاه دربارهٔ «اجاره هیلتی»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *